::hovedsiden ::observasjoner ::galleri ::nyheter ::sjeldenhetskomiteén
::lokaliteter ::mailingliste ::linker ::kontakt


Arkiv
Artsliste
Hybrider
Kronologisk
Førstegangsfunn

Konkurranse
Årets bilde

Annet
Fuglelyder


Galleriet - Artsoversikt


Smålom Gavia stellata
  • Kalandsvika, Bergen 28.04.2003
  • Gulnebblom Gavia adamsii
  • Herdla, Askøy 01.02.1996
  • Islom Gavia immer
  • Herdla, Askøy 22.02.2003
  • Skogsøy, Øygarden 29.01.2004
  • Skogsøy, Øygarden 03.02.2004
  • Dvergdykker Tachybaptus ruficollis
  • Hamretjern, Bergen 01.12.2002
  • Toppdykker Podiceps cristatus
  • Herdla, Askøy 25.04.2001
  • Herdla, Askøy 09.04.2002
  • Uskedal, Kvinnherad 19.01.2003
  • Herdla, Askøy 22.02.2003
  • Horndykker Podiceps auritus
  • Kalandsvika, Bergen 06.07.2003
  • Tjeldstø, Øygarden 04.09.2003
  • Herdla, Askøy 22.09.2003
  • Havhest Fulmarus glacialis
  • Meling, Bømlo 04.06.2004
  • Havsvale Hydrobates pelagicus
  • Vinappen, Fedje 10.08.2002
  • Vinappen, Fedje 03.08.2004
  • Stormsvale Oceanodroma leucorhoa
  • Skogsøy, Øygarden 04.08.2001
  • Havsule Morus bassanus
  • Andal, Bømlo 06.04.2003
  • Rørdrum Botaurus stellaris
  • Nordåsvannet, Bergen 04.02.2003
  • Ortuvatnet, Bergen 15.03.2003
  • Silkehegre Egretta garzetta
  • Herdla, Askøy 28.04.1998
  • Ulvikpollen, Ulvik 26.05.2002
  • Egretthegre Ardea alba
  • Storavatnet, Bømlo 12.04.1999
  • Flyndrevågen, Fedje 26.04.2002
  • Tørvik, Kvam 05.04.2003
  • Vestvikvågen, Sveio 20.11.2003
  • Tjeldstø, Øygarden 15.01.2004
  • Gråhegre Ardea cinerea
  • Lepsøy, Os 06.06.2004
  • Lepsøy, Os 15.08.2004
  • Stork Ciconia ciconia
  • Kaland, Bergen 02.05.2000
  • Svartsvane Cygnus atratus
  • Forlandsvågen, Sund 24.03.2002
  • Sangsvane Cygnus cygnus
  • Melsvatnet, Voss 14.02.2004
  • Osvassdraget, Os 07.03.2004
  • Knoppsvane Cygnus olor
  • Forlandsvågen, Sund 24.03.2002
  • Melsvatnet, Voss 21.04.2003
  • Tveitevatnet, Bergen 24.04.2003
  • Forlandsvågen, Sund 26.10.2003
  • Kjøl, Bømlo 27.04.2004
  • Dvergsvane Cygnus columbianus
  • Eidetjern, Bergen 17.03.1991
  • Taigasædgås Anser fabalis fabalis
  • Grimevatnet, Bergen 21.12.2002
  • Herdla, Askøy 15.11.2003
  • Hamretjern, Bergen 21.01.2004
  • Tundrasædgås Anser fabalis rossicus
  • Herdla, Askøy 22.11.1997
  • Tundragås Anser albifrons flavirostris
  • Stormark, Fedje 21.10.2001
  • Herdla, Askøy 19.09.2002
  • Kortnebbgås Anser brachyrhynchus
  • Herdla, Askøy 20.03.2004
  • Grandane, Voss 04.05.2004
  • Tjeldstø, Øygarden 21.06.2004
  • Stripegås Anser indicus
  • Ravnanger, Askøy 25.09.1999
  • Grandane, Voss 05.05.2004
  • Herdla, Askøy 21.08.2004
  • Hvitkinngås Branta leucopsis
  • Skogsøy, Øygarden 01.05.2000
  • Herdla, Askøy 09.10.2001
  • Stormark, Fedje 28.09.2003
  • Haukås, Bergen 07.10.2003
  • Tjeldstø, Øygarden 09.10.2003
  • Østlig ringgås Branta bernicla bernicla
  • Herdla, Askøy 22.11.1997
  • Rustand Tadorna ferruginea
  • Herdla, Askøy 05.05.1990
  • Gravand Tadorna tadorna
  • Herdla, Askøy 03.04.2003
  • Mandarinand Aix galericulata
  • Vikastemmo, Stord 12.06.1999
  • Snadderand Anas strepera
  • Meling, Bømlo 04.05.2003
  • Herdla, Askøy 24.05.2003
  • Krikkand Anas crecca
  • Tjeldstø, Øygarden 15.01.2004
  • Amerikakrikkand Anas carolinensis
  • Rekvesøyane, Voss 13.04.2002
  • Sandvin, Odda 18.04.2004
  • Kjøl, Bømlo 05.06.2004
  • Knekkand Anas querquedula
  • Hallaråker, Bømlo 02.06.2000
  • Rekve, Voss 23.06.2002
  • Meling, Bømlo 09.05.2004
  • Grandane, Voss 11.05.2004
  • Stjertand Anas acuta
  • Eidsvåg, Bergen 21.03.2004
  • Herdla, Askøy 21.04.2004
  • Skjeand Anas clypeata
  • Skranevann, Bergen 20.05.2000
  • Byparken, Bergen 15.09.2001
  • Byparken, Bergen 05.06.2002
  • Meling, Bømlo 30.04.2003
  • Meling, Bømlo 04.05.2003
  • Rødhodeand Netta rufina
  • Bremnes, Bømlo 20.09.1997
  • Praktærfugl Somateria spectabilis
  • Herdla, Askøy 15.03.2001
  • Herdla, Askøy 12.08.2003
  • Havelle Clangula hyemalis
  • Myravatnet, Bergen 26.10.2003
  • Svartand Melanitta nigra
  • Skogsøy, Øygarden 30.12.2003
  • Siland Mergus serrator
  • Langesundet, Askøy 08.08.2004
  • Lappfiskand Mergellus albellus
  • Hamretjern, Bergen 11.03.2001
  • Kalandsvika, Bergen 10.03.2002
  • Hamretjern, Bergen 15.01.2003
  • Kalandsvika, Bergen 16.03.2003
  • Havørn Haliaeetus albicilla
  • Stormark, Fedje 13.04.2001
  • Bømlo kommune 21.07.2002
  • Herdla, Askøy 05.01.2003
  • Radøy kommune 05.04.2003
  • Skånevik, Etne 17.08.2003
  • Myrhauk Circus cyaneus
  • Hardangervidda, Eidfjord 14.06.2001
  • Spurvehauk Accipiter nisus
  • Nygårdshøyden, Bergen 01.02.2000
  • Tjeldstø, Øygarden 18.11.2003
  • Musvåk Buteo buteo
  • Bergen 05.07.2000
  • Fiskeørn Pandion haliaetus
  • Sandvin, Odda 28.04.1983
  • Hellehalsen, Eidfjord 17.07.2001
  • Hattasteinen, Bømlo 02.10.2001
  • Andal, Bømlo 30.08.2003
  • Børve, Ullensvang 10.09.2003
  • Låtevatnet, Odda 31.08.2004
  • Aftenfalk Falco vespertinus
  • Ulven, Os 06.09.1997
  • Vandrefalk Falco peregrinus
  • Langedalen, Fedje 18.08.2002
  • Fjellrype Lagopus mutus
  • Finse, Ulvik 03.07.2003
  • Storfugl Tetrao urogallus
  • Norzink, Odda 06.05.2004
  • Vannrikse Rallus aquaticus
  • Fjøsanger, Bergen 17.01.2001
  • Sivhøne Gallinula chloropus
  • Tveitevatnet, Bergen 10.03.2002
  • Lungegårdsvann, Bergen 19.02.2004
  • Sothøne Fulica atra
  • Solheimsvatnet, Bergen 03.04.2004
  • Trane Grus grus
  • Rekvesøyane, Voss 24.05.2001
  • Granvinsdelta, Granvin 09.04.2004
  • Tjeld Haematopus ostralegus
  • Lepsøy, Os 01.05.2004
  • Avosett Recurvirostra avosetta
  • Ulvikpollen, Ulvik 01.05.2003
  • Dverglo Charadrius dubius
  • Grandane, Voss 24.05.2001
  • Boltit Charadrius morinellus
  • Tinnhølen, Eidfjord 03.07.2004
  • Vipe Vanellus vanellus
  • Herdla, Askøy 05.01.2003
  • Tundralo Pluvialis squatarola
  • Herdlevær, Øygarden 12.10.2003
  • Polarsnipe Calidris canutus
  • Herdla, Askøy 17.08.2003
  • Sandløper Calidris alba
  • Herdla, Askøy 18.08.2003
  • Dvergsnipe Calidris minuta
  • Herdla, Askøy 17.08.2003
  • Lotatreet, Voss 26.10.2003
  • Temmincksnipe Calidris temminckii
  • Tinnhølen, Eidfjord 28.06.2003
  • Gjernesmoen, Voss 13.08.2003
  • Herdla, Askøy 21.08.2004
  • Alaskasnipe Calidris melanotos
  • Herdla, Askøy 08.11.2002
  • Herdla, Askøy 05.06.2003
  • Tundrasnipe Calidris ferruginea
  • Herdla, Askøy 08.09.2002
  • Herdla, Askøy 28.07.2003
  • Herdla, Askøy 19.08.2004
  • Herdla, Askøy 28.08.2004
  • Fjæreplytt Calidris maritima
  • Nordnes, Bergen 21.01.2002
  • Myrsnipe Calidris alpina
  • Herdla, Askøy 04.03.2003
  • Brushane Philomachus pugnax
  • Tjeldstø, Øygarden 21.06.2004
  • Kvartbekkasin Lymnocryptes minimus
  • Husa, Fedje 15.10.2003
  • Rugde Scolopax rusticola
  • Herdla, Askøy 17.02.2001
  • Svarthalespove Limosa limosa
  • Herdla, Askøy 12.05.2002
  • Herdla, Askøy 28.04.2004
  • Lappspove Limosa lapponica
  • Hovland, Bømlo 06.03.2003
  • Herdla, Askøy 27.06.2004
  • Gluttsnipe Tringa nebularia
  • Grandane, Voss 24.08.2002
  • Gulbeinsnipe Tringa flavipes
  • Herdla, Askøy 18.05.2004
  • Skogsnipe Tringa ochropus
  • Reksteren, Tysnes 09.05.2002
  • Steinvender Arenaria interpres
  • Grandane, Voss 18.05.2004
  • Svømmesnipe Phalaropus lobatus
  • Herdla, Askøy 10.08.1999
  • Herdla, Askøy 14.08.2003
  • Polarsvømmesnipe Phalaropus fulicarius
  • Hågardsholmane, Bømlo 08.10.2002
  • Fjelljo Stercorarius longicaudus
  • Hardangervidda, Eidfjord 14.07.2001
  • Hardangervidda, Eidfjord 24.06.2002
  • Dyranut, Eidfjord 22.06.2003
  • Storjo Stercorarius skua
  • Vinappen, Fedje 20.07.2004
  • Svartehavsmåke Larus melanocephalus
  • Tveitevatnet, Bergen 05.08.1996
  • Byparken, Bergen 21.11.1997
  • Dvergmåke Larus minutus
  • Grandane, Voss 05.05.2002
  • Garnes, Bergen 25.10.2002
  • Nygårdsbrua, Bergen 01.02.2004
  • Fiskemåke Larus canus
  • Byparken, Bergen 21.10.2003
  • Leirvik, Stord 31.12.2003
  • Ringnebbmåke Larus delawarensis
  • Tveitevatnet, Bergen 11.09.1986
  • Byparken, Bergen 29.01.1993
  • Byparken, Bergen 10.01.1999
  • Tveitevatnet, Bergen 14.02.2000
  • Byparken, Bergen 26.11.2001
  • Tveitevatnet, Bergen 11.02.2002
  • Byparken, Bergen 07.03.2002
  • Byparken, Bergen 14.11.2002
  • Byparken, Bergen 31.01.2003
  • Byparken, Bergen 16.01.2004
  • Britisk sildemåke Larus fuscus graellsii
  • Austreim, Austrheim 27.04.2001
  • Herdla, Askøy 09.04.2002
  • Herdla, Askøy 14.08.2003
  • Gråmåke Larus argentatus
  • Langevåg, Bømlo 06.07.2003
  • Andal, Bømlo 08.11.2003
  • Grønlandsmåke Larus glaucoides
  • Sævarhagsvikjo, Stord 01.03.1998
  • Bontelabo, Bergen 06.02.2000
  • Bontelabo, Bergen 14.02.2000
  • Alvøen, Bergen 04.02.2001
  • Mulevågen, Fedje 17.10.2001
  • Byparken, Bergen 25.01.2002
  • Alvøen, Bergen 27.01.2002
  • Bontelabo, Bergen 19.02.2003
  • Fanakrå, Bergen 12.02.2004
  • Eskimomåke Larus thayeri
  • Laksevåg, Bergen 03.01.2000
  • Polarmåke Larus hyperboreus
  • Bontelabo, Bergen 14.02.2000
  • Herdla, Askøy 15.03.2001
  • Byparken, Bergen 28.05.2001
  • Bontelabo, Bergen 27.01.2002
  • Ismåke Pagophila eburnea
  • Andal, Bømlo 04.03.2003
  • Makrellterne Sterna hirundo
  • Byparken, Bergen 24.06.2004
  • Rødnebbterne Sterna paradisaea
  • Vedholmen, Os 06.06.2004
  • Reksteren, Tysnes 08.07.2004
  • Svartterne Chlidonias niger
  • Sandvinvatnet, Odda 12.05.1983
  • Turteldue Streptopelia turtur
  • Paradis, Bergen 01.07.1994
  • Hallaråker, Bømlo 03.10.2000
  • Eltravåg, Sveio 03.08.2002
  • Rongsvågen, Fedje 03.10.2003
  • Herdlevær, Øygarden 13.10.2003
  • Haugo, Voss 22.05.2004
  • Gjøk Cuculus canorus
  • Kvamskogen, Kvam 19.06.2003
  • Skogsøy, Øygarden 01.05.2004
  • Skogsøy, Øygarden 07.05.2004
  • Myrkdaleseltaet, Voss 22.06.2004
  • Hubro Bubo bubo
  • Nygårdshøyden, Bergen 30.12.2001
  • Askøy kommune 22.03.2003
  • Snøugle Nyctea scandiaca
  • Hardangervidda, Eidfjord 12.08.1995
  • Hardangervidda, Eidfjord 22.09.2000
  • Haukugle Surnia ulula
  • Nygårdshøyden, Bergen 06.10.1999
  • Gullfjellet, Bergen 20.02.2000
  • Simadalen, Eidfjord 20.05.2001
  • Kattugle Strix aluco
  • Årstad, Bergen 04.04.2003
  • Hornugle Asio otus
  • Turøy, Fjell 19.10.1999
  • Perleugle Aegolius funereus
  • Turøy, Fjell 19.10.1999
  • Bieter Merops apiaster
  • Langedalen, Fedje 02.06.2002
  • Blåkinnbieter Merops persicus
  • Lokøy, Fjell 22.06.1998
  • Hærfugl Upupa epops
  • Vintertun, Odda 03.10.1987
  • Nedre Kleppe, Askøy 02.09.1999
  • Vendehals Jynx torquilla
  • Løyning, Odda 14.06.2002
  • Gråspett Picus canus
  • Herdlevær, Øygarden 19.03.2002
  • Løyning, Odda 12.12.2003
  • Østrepollen, Kvinnherad 29.06.2004
  • Flaggspett Dendrocopos major
  • Herdlevær, Øygarden 14.10.2003
  • Hvitryggspett Dendrocopos leucotos
  • Os kommune 28.03.2002
  • Odda kommune 22.05.2003
  • Fanafjellet, Bergen 25.10.2003
  • Dvergspett Dendrocopos minor
  • Espeland, Bergen 20.04.2003
  • Skare, Odda 17.06.2003
  • Dverglerke Calandrella brachydactyla
  • Herdla, Askøy 25.09.1999
  • Herdla, Askøy 29.08.2000
  • Herdla, Askøy 02.09.2001
  • Fjellerke Eremophila alpestris
  • Dyranut, Eidfjord 03.06.2001
  • Rognsvågen, Fedje 03.10.2001
  • Hardangervidda, Eidfjord 24.06.2002
  • Herdla, Askøy 27.04.2003
  • Finse, Ulvik 03.07.2003
  • Amursvale Hirundo daurica
  • Kalandsvika, Bergen 14.05.2004
  • Sibirpiplerke Anthus hodgsoni
  • Turøy, Fjell 22.10.1996
  • Varden, Fedje 05.10.2001
  • Nygård, Fedje 05.10.2001
  • Tundrapiplerke Anthus gustavi
  • Husa, Fedje 10.10.1994
  • Tartarpiplerke Anthus novaeseelandiae
  • Stormark, Fedje 28.09.2003
  • Skjærpiplerke Anthus petrosus
  • Herdla, Askøy 06.02.2003
  • Gulerle Motacilla flava
  • Sandvin, Odda 20.08.2002
  • Garen, Eidfjord 15.06.2003
  • Herdla, Askøy 25.10.2003
  • Sitronerle Motacilla citreola
  • Vassivarvatnet, Fedje 23.09.2002
  • Vintererle Motacilla cinerea
  • Rekvesøyane, Voss 06.09.2001
  • Totland, Bergen 13.04.2003
  • Svartryggerle Motacilla alba yarrellii
  • Tveitevatnet, Bergen 19.11.2000
  • Herdla, Askøy 16.05.2001
  • Herdla, Askøy 14.03.2002
  • Herdla, Askøy 21.08.2002
  • Herdla, Askøy 02.05.2003
  • Herdlevær, Øygarden 23.03.2004
  • Breivik, Øygarden 03.04.2004
  • Fonnastøl, Odda 22.04.2004
  • Sidensvans Bombycilla garrulus
  • Turøy, Fjell 18.10.1999
  • Eide, Odda 08.01.2003
  • Nedre Eidfjord, Eidfjord 09.02.2003
  • Eitrheim, Odda 16.12.2003
  • Fossekall Cinclus cinclus
  • Grandane, Voss 26.01.2004
  • Sørnattergal Luscinia megarhynchos
  • Turøy, Fjell 19.08.2000
  • Blåstrupe Luscinia svecica
  • Tinnhølen, Eidfjord 03.07.2003
  • Bjoreidalen, Eidfjord 16.08.2003
  • Garen, Eidfjord 16.08.2003
  • Bjoreidalen, Eidfjord 24.06.2004
  • Myrkdaleseltaet, Voss 22.06.2004
  • Hvitstrupenattergal Irania gutturalis
  • Sandvin, Odda 15.05.1981
  • Svartrødstjert Phoenicurus ochruros
  • Finse, Ulvik 24.05.2002
  • Rødstjert Phoenicurus phoenicurus
  • Brandset, Voss 09.05.2004
  • Buskskvett Saxicola rubetra
  • Stormark, Fedje 17.10.2001
  • Skogsøy, Øygarden 07.05.2004
  • Svartstrupe Saxicola torquata
  • Sulen, Fedje 04.10.2001
  • Stormark, Fedje 17.10.2001
  • Fedjebjørnen, Fedje 18.10.2001
  • Stormark, Fedje 29.03.2002
  • Breivik, Øygarden 14.03.2004
  • Østlig svartstrupe Saxicola torquata maurus
  • Stormark, Fedje 08.10.2001
  • Steinskvett Oenanthe oenanthe
  • Herdla, Askøy 08.11.2003
  • Skånevik, Etne 06.04.2004
  • Ringtrost Turdus torquatus
  • Sandvin, Odda 30.03.2003
  • Unneland, Bergen 17.04.2003
  • Svarttrost Turdus merula
  • Eitrheim, Odda 31.07.2004
  • Gråtrost Turdus pilaris
  • Tokheim, Odda 02.12.2002
  • Rødvingetrost Turdus iliacus
  • Nygårdsparken, Bergen 12.02.2002
  • Duetrost Turdus viscivorus
  • Fonnastøl, Odda 03.05.2003
  • Stripesanger Locustella lanceolata
  • Stormark, Fedje 15.10.2003
  • Gresshoppesanger Locustella naevia
  • Ulvenvatnet, Os 28.08.1999
  • Turøy, Fjell 10.10.2000
  • Husebø, Meland 31.05.2003
  • Sollien, Bergen 17.07.2004
  • Sollien, Bergen 13.08.2004
  • Åkersanger Acrocephalus agricola
  • Purkebol, Austrheim 02.09.2001
  • Myrsanger Acrocephalus palustris
  • Myrkdalen, Voss 23.06.2002
  • Myrkdalen, Voss 19.06.2004
  • Rørsanger Acrocephalus scirpaceus
  • Turøy, Fjell 28.08.1997
  • Gulsanger Hippolais icterina
  • Prestegardsmoen, Voss 20.05.2002
  • Hauksanger Sylvia nisoria
  • Herdlevær, Øygarden 22.09.1990
  • Hallaråker, Bømlo 25.08.2002
  • Tangen, Fedje 05.10.2002
  • Espevær, Bømlo 27.09.2003
  • Møller Sylvia curruca
  • Tjeldstø, Øygarden 22.06.2004
  • Østsanger Phylloscopus trochiloides
  • Turøy, Fjell 10.09.1999
  • Fuglekongesanger Phylloscopus proregulus
  • Turøy, Fjell 12.10.1996
  • Turøy, Fjell 22.10.1996
  • Turøy, Fjell 22.10.2000
  • Turøy, Fjell 11.11.2000
  • Gulbrynsanger Phylloscopus inornatus
  • Turøy, Fjell 26.09.1998
  • Turøy, Fjell 11.10.2000
  • Blekbrynsanger Phylloscopus humei
  • Turøy, Fjell 27.10.2000
  • Husa, Fedje 19.10.2001
  • Brunsanger Phylloscopus fuscatus
  • Turøy, Fjell 18.10.1996
  • Turøy, Fjell 17.10.1999
  • Sibirgransanger Phylloscopus collybita tristis
  • Turøy, Fjell 20.10.1999
  • Gråfluesnapper Muscicapa striata
  • Husa, Fedje 15.10.2003
  • Dvergfluesnapper Ficedula parva
  • Turøy, Fjell 19.09.1997
  • Spettmeis Sitta europaea
  • Lepsøy, Os 12.04.2004
  • Rødhalevarsler Lanius isabellinus
  • Herdlevær, Øygarden 15.11.2003
  • Tornskate Lanius collurio
  • Ågotnes, Fjell 17.05.2003
  • Stormark, Fedje 08.05.2004
  • Vinappen, Fedje 08.05.2004
  • Varsler Lanius excubitor
  • Turøy, Fjell 19.09.1996
  • Fedjebjørnen, Fedje 08.04.2002
  • Flesje, Odda 04.02.2003
  • Hosanger, Osterøy 23.11.2003
  • Kalandsvika, Bergen 13.02.2004
  • Kalandsvika, Bergen 27.03.2004
  • Nøttekråke Nucifraga caryocatactes
  • Åsebø, Askøy 15.02.2003
  • Kornkråke Corvus frugilegus
  • Hovland, Bømlo 06.07.2002
  • Svartkråke Corvus corone
  • Herdla, Askøy 14.03.2002
  • Grandane, Voss 24.08.2002
  • Byparken, Bergen 31.10.2003
  • Stær Sturnus vulgaris
  • Nordtun, Bømlo 13.04.2003
  • Rosenstær Sturnus roseus
  • Turøy, Fjell 19.09.1996
  • Herdla, Askøy 07.10.2000
  • Koppen, Fedje 01.10.2000
  • Tangen, Fedje 05.10.2002
  • Husøyna, Fedje 05.10.2002
  • Pilfink Passer montanus
  • Tjeldstø, Øygarden 27.10.2003
  • Tjeldstø, Øygarden 11.03.2004
  • Stillits Carduelis carduelis
  • Ulveseth, Fjell 31.12.2001
  • Husa, Fedje 16.10.2003
  • Herdla, Askøy 08.11.2003
  • Polarsisik Carduelis hornemanni
  • Turøy, Fjell 03.11.1998
  • Båndkorsnebb Loxia leucoptera
  • Vorland, Bømlo 10.08.2002
  • Stormark, Fedje 10.08.2002
  • Sunde, Kvinnherad 13.08.2002
  • Toft, Øygarden 18.08.2002
  • Klokkarvik, Sund 13.09.2002
  • Grankorsnebb Loxia curvirostra
  • Vorland, Bømlo 10.08.2002
  • Rosenfink Carpodacus erythrinus
  • Myrkdalsdeltaet, Voss 22.06.2004
  • Konglebit Pinicola enucleator
  • Bjørgum, Voss 27.01.1996
  • Eide, Odda 01.01.2003
  • Kjernebiter Coccothraustes coccothraustes
  • Songvesborgi, Voss 21.01.2003
  • Nygårdsparken, Bergen 18.12.2003
  • Lappspurv Calcarius lapponicus
  • Tinnhølen, Eidfjord 13.07.2003
  • Hardangervidda, Eidfjord 24.06.2004
  • Snøspurv Plectrophenax nivalis
  • Rongsvågen, Fedje 05.10.2003
  • Grandane, Voss 26.01.2004
  • Hvithodespurv Emberiza lecocephalos
  • Trodlahaugen, Stord 03.01.1995
  • Dvergspurv Emberiza pusilla
  • Herdla, Askøy 26.12.1994
  • Turøy, Fjell 20.09.2000
  • Sibirspurv Emberiza aureola
  • Turøy, Fjell 05.10.1997
  • Svarthodespurv Emberiza melanocephala
  • Gåsland, Bømlo 16.08.2000
  • Oppdatert fram til og med august 2004


    www.fuglar.no © Norsk Ornitologisk Forening avd. Hordaland